10 Pcs HK19F-DC24V-SHG Coil Volt DC24V PCB Type Electronic Power Relay
★★★★★ 4.8 56 reviews
Price when purchased online
Free shipping Free 30-day returns
Sold and shipped by esrmy.com
Price when purchased online
How do you want your item?
You get 30 days free! Choose a plan at checkout.
Shipping
Arrives May 17
Free
Pickup
Check nearby
Delivery
Not available
Sold and shipped by esrmy.com
Free 30-day returns Details
Product details
Category
relaysolid-state-relaysSpecification: Product Name Relay Model HK19F-DC24V-SHG Coil Voltage DC 24V Contact AC125V 1A DC30V 2A Size (Approx.) 2 x 1 x 1.5cm / 0.8" x 0.4" x 0.6" (L * W * T)
  • relay
  • solid-state-relays
Model ENPNRMLEH
Brand Name ENPNRMLEH
Part Number ENPNRMLEH
Manufacturer ENPNRMLEH
Correction of product information
Correction Request Form
Customer ratings & reviews
4.8 out of 5
★★★★★
56 ratings | 23 reviews
How item rating is calculated
View all reviews
5 stars
87% (49)
4 stars
2% (1)
3 stars
1% (1)
2 stars
0% (0)
1 star
10% (6)